Miejscowości

Wiadomości

środa, 01 czerwiec 2016 00:00

Banki otwierają się na małe firmy

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Małe i średnie firmy, przez długi czas nie wykorzystywały swojego potencjału z uwagi na dość ograniczone możliwości finansowania działalności. Do tej pory, wśród przedsiębiorców panuje przeświadczenie, że ich zdolność kredytowa jest niska, przez co spora część z nich rezygnuje z ubiegania się o wsparcie finansowe banków. Czy słusznie?

Małe firmy źle oceniają swoje możliwości pozyskiwania kredytów

student-849825 1280 2

Niewielkie przedsiębiorstwa od lat borykają się z trudnościami w budowaniu własnej konkurencyjności na rynku. Powodem są niewielkie zasoby kadrowe (większość firm liczy nie więcej niż 5 osób), a co za tym idzie ograniczona ilość czasu na wykonywanie bieżących zadań. Pozyskiwanie dodatkowych funduszy jest w takich podmiotach traktowane jako jednorazowy problem, przez co dokonywane wybory są często przypadkowe i nie zawsze korzystne. Duże firmy posiadają wyspecjalizowane jednostki zajmujące się tą problematyką. Potrafią w sposób ciągły i przemyślany wykorzystywać wsparcie instytucji zewnętrznych. To daje im sporą przewagę w zdobywaniu rynków zbytu. Czy z takiej sytuacji istnieje dobre wyjście?

Renesans małych firm

Kłopoty drobnych przedsiębiorców spotkały się ze zrozumieniem bankowców. Obecnie tworzone jest otoczenie przyjazne małym firmom, skracane są procedury przyznawania pomocy finansowej, coraz lepsza jest również dostępność pomocy merytorycznej przy wyborze najkorzystniejszej oferty.

Do tworzenia przyjaznego otoczenia biznesowego przyłączają się również urzędy dystrybuujące środki unijne oraz rządowe. Działanie wszystkich instytucji skupia się wokół przekierowania strumieni finansowych do sektora MMŚP.

Wsparcie wyspecjalizowanego banku

W doborze partnera finansowego warto kierować się poziomem jego zaangażowania w problemy małych i średnich podmiotów gospodarczych. Do takich instytucji należy Idea Bank, który od lat współpracuje z przedsiębiorcami. Jego uelastyczniona i szeroka oferta pozwala niewielkim i młodym firmom wykorzystywać możliwości do niedawna zarezerwowane tylko dla przedsiębiorstw o rozbudowanej strukturze i długim okresie funkcjonowania.

Co wyróżnia ten bank spośród innych? W Idea Banku konsekwentnie realizuje się politykę skracania i ograniczania procedur związanych z przyznawaniem kredytów. Bank znacznie ograniczył rygory nakładane w ramach pomocy publicznej i zrezygnował z części wymaganych zabezpieczeń. Na uwagę zasługuje też niska cena kredytów.

Kredyt w Idea Banku można uzyskać bez wychodzenia z domu i bez konieczności dostarczania sporej liczby zaświadczeń. Proces ubiegania się o kredyt można przejść całkowicie on-line. Wszelkie, niezbędne informacje dotyczące produktów bankowych dostępne są na stronie internetowej banku lub w oddziale.

Poza finansowe wsparcie dla firmowego

Szczególnie dla niewielkich przedsiębiorstw, niezwykle ważne jest zrozumienie ich problemów oraz udostępnianie im infrastruktury pomagającej lepiej zorganizować działalność. Idea Bank wraz ze swoimi produktami przekazuje swoim klientom narzędzia daleko wykraczające poza tradycyjne rozumienie zadań bankowości. Do nich należy m.in. Idea Cloud (aplikacja, która ułatwia zarządzanie firmą), mobilny wpłatomat, przydatny zwłaszcza w tych podmiotach, które przyjmują od swoich klientów gotówkę, oraz Idea Hub, czyli sieć biur coworkingowych, gdzie przedsiębiorca może korzystać z całej gamy urządzeń biurowych i multimediów przydatnych np. organizowaniu różnego rodzaju spotkań i konferencji.

Ostatnio zmieniany wtorek, 21 czerwiec 2016 19:40
Pogoda Cisna z serwisu

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Facebook

Nasz kanał YouTube

Artykuły

Atrakcje w Bieszczadach

Ciekawe miejsca w Bieszczadach

Cerkwie, koscioły i cmentarze w Bieszczadach

Szlaki turystyczne w Bieszczadach

Szlaki rowerowe w Bieszczadach

Trasy samochodowe w Bieszczadach

Zabytki w Bieszczadach

Fauna bieszczadów

Flora bieszczadów

Ciekawostki

Ciekawi ludzie w Bieszczadach

 

Kontakt

Bieszczadzki Portal Turystyczny wbieszczadach.net Redaktor Naczelny Piotr Kutiak 663 740 066
 Potrzebujesz reklamy? ZADZWOŃ502 920 384