Miejscowości

Wiadomości

piątek, 09 wrzesień 2016 08:48

Wyjeżdżasz samochodem za granicę? Sprawdź swoje ubezpieczenie!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zagraniczny wyjazd to duże przedsięwzięcie, do którego należy się właściwie przygotować w wielu materiach. Jeśli decydujemy się na podróż samochodem, to koniecznie powinno się zrobić wszystko, aby zapobiec jakimkolwiek niemiłym niespodziankom.

Wyjazd autem za granicę wiąże się z setkami, a zazwyczaj tysiącami przejechanych kilometrów w relatywnie krótkim czasie. Części samochodu, jak każdej maszyny, zużywają się i są narażone na uszkodzenie – zwłaszcza na wymagającej trasie. Dlatego też trzeba zrobić wszystko, aby skutki ewentualnej awarii były jak najmniej bolesne.

obrazek

Na wakacje z Assitance                                   

Rzecz jasna, lepiej zapobiegać niż leczyć, toteż przed wyjazdem należy odpowiednio przygotować samochód. Sprawdzenie ciśnienia w kołach (także w zapasowym), skontrolowanie poziomu płynów czy oleju to podstawa. Warto zaopatrzyć się też w zapasowe części, np. żarówki. Czasem jednak nawet perfekcyjnie przygotowane auto się poważnie psuje i wówczas niezbędne jest wezwanie pomocy.

Sprawdź co da Ci assitance na wakacjach. Wzywanie pomocy za granicą jest bardzo utrudnione chociażby poprzez barierę językową. Dobry assitance zapewnia pomoc tłumacza oraz porady prawne, dzięki czemu łatwo można odnaleźć się w realiach panujących w danym kraju, jeżeli chodzi o pomoc drogową. Dodatkowo w określonych przypadkach możemy liczyć na szybkie dostarczenie samochodu zastępczego, dzięki czemu zepsute auto wcale nie musi pokrzyżować naszych wakacyjnych planów! W niektórych pakietach znajdziemy także opcję znalezienia najbliższego noclegu i zakwaterowania. Oczywiście ubezpieczyciel pokrywa koszty. Wszystko to w podbramkowej sytuacji może okazać się prawdziwym wybawieniem, dlatego przed każdym dłuższym wyjazdem warto rozważyć wykupienie assitance, nawet krótkoterminowego.

Pamiętaj o OC

Rzecz jasna nie można również zapomnieć o posiadaniu opłaconego ubezpieczenia OC. Podobnie jak w Polsce, także w innych krajach Europy jest ono obowiązkowe i pozwala uniknąć finansowych konsekwencji spowodowania kolizji czy wypadku. Jedna bardzo ważna uwaga – nie w każdym europejskim państwie standardowy dokument potwierdzający OC jest wystarczający! W niektórych krajach należy posiadać Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczenia Komunikacyjnego, czyli tzw. Zieloną Kartę. W innym przypadku można zostać bezpośrednio obciążonym ewentualnymi kosztami. Zieloną Kartę otrzymamy od swojego ubezpieczyciela i przyda się ona w następujących państwach:

Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Tunezja, Turcja, Ukraina.

W przypadku wyjazdu do krajów Unii Europejskiej (i kilku innych) Zielona Karta nie jest wymagana. Oto lista państw, w których wystarcza sam dowód opłacenia OC:

Austria, Andora, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Ten kalkulator ubezpieczenia OC pomoże wybrać najlepszego i najtańszego ubezpieczyciela!

 

Pogoda Cisna z serwisu

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Facebook

Nasz kanał YouTube

Artykuły

Atrakcje w Bieszczadach

Ciekawe miejsca w Bieszczadach

Cerkwie, koscioły i cmentarze w Bieszczadach

Szlaki turystyczne w Bieszczadach

Szlaki rowerowe w Bieszczadach

Trasy samochodowe w Bieszczadach

Zabytki w Bieszczadach

Fauna bieszczadów

Flora bieszczadów

Ciekawostki

Ciekawi ludzie w Bieszczadach

 

Kontakt

Bieszczadzki Portal Turystyczny wbieszczadach.net Redaktor Naczelny Piotr Kutiak 663 740 066
 Potrzebujesz reklamy? ZADZWOŃ502 920 384